Mamamodna.pl

Ostatnio często mnie pytacie w co się bawić z rocznym dzieckiem. Na Facebooku autorką naszych przygód jest Nati. To ona była inspiracją i jej oddaję głos. Ja i cała reszta to prawdopodobnie pierwszy w Polsce weblog pisany z perspektywy dziecka. Wcale nie by³ jak inne dzieci, by³ raczej jak jego skrzypki z gonta, które zaledwie brzêcza³y. Na przednówku przy tym przymiera³ g³odem, bo ¿y³ najczê¶ciej surow± marchwi± i tak¿e chêci± posiadania skrzypek.
Siostra dokarmiała córkę do 2,5 roku. Ale uważam, że rozwiązała to świetnie. Już od ok roku mała była nauczony, że mleczko jest tylko na dobranoc, łączyła to z czytaną bajką i z całym procesem usypiania. Nigdy nie domagała się mleka na placu zabaw czy przy ludziach, bo wiedziała, że to tylko na dobranoc. Ja również zamierzam podobnie (jestem w ciąży). A zakończeniem całej mlecznej drogi jest karmienie tylko na dobranoc, nawet czasem niecodziennie obowiązkowo.
To dobrze że piersi są dla mężczyzny czymś naturalnym tzn. służą ssakowi do wykarmienia potomstwa. Moi kochani czytelnicy, podglądacze, przyjaciele. Moje życie zmieniło się niesłychanie. Postanowiłam powrócić do blogowania choć sama nie wiem czy coś z tego będzie czy znów na postanowieniu się zakończy. Nie mniej - odblokowałam tymczasowo drugiego bloga z wizją jednak stworzenia całkiem nowego miejsca w sieci.
Wg Światowej Organizacji Zdrowia należy płynnie przejść od wyłącznego karmienia piersią do uzupełniania mlecznej diety dziecka innymi produktami. W drugim półroczu życia malucha powinna być to jedynie degustacja, zapoznawanie z nowymi konsystencjami, wiecej porad tutaj , smakami tak by stanowiły zaledwie trzecią części całości wyżywienia (aż do okolic 12 miesiąca). Proporcje stopniowo powinny się zmieniać, by około 24 miesiąca życia dziecka mleko mamy stanowiło trzecią częśc pożywienia. Człowiek należy do gatunku ssaków. Większe osobniki tej grupy przestają karmić swoje małe gdy osiągną one czterokrotną wagę urodzeniową - u człowieka następuje to około 27-30 miesiąca życia. U ssaków naczelnych zaprzestanie karmienia następuje jeszcze później - gdy młode osiągną trzecią część wagi dorosłego osobnika lub wyżynają się im pierwsze stałe zęby- u ludzi dzieje się tak między 4 a 7 rokiem życia.
Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy pracę w okresie od dnia złożenia przez pracownika wniosku udzielenie urlopu wychowawczego do dnia zakończenia tego urlopu. Rozwiązanie przez pracodawcę umowy w tym czasie jest dopuszczalne tylko w razie ogłoszenia upadłości lub likwidacji pracodawcy, a także gdy zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *